Szent László Kórház / 9600 Sárvár, Rákóczi u. 30. / Telefon: 36-95/523-000

Nemzeti Fejlesztési Ügynökség

www.nfu.hu

VÁTI Magyar Regionális Fejlesztési és Urbanisztikai Nonprofit Kft.

www.vati.hu

Szent László Kórház

Cím: 9600 Sárvár, Rákóczi u. 30.

Telefon: 36-95/523-000

E-mail: korhaz@korhazsarvar.hu

www.korhazsarvar.hu

Nyitóoldal » Hírek

Az egészséges munkavállalókért a sárvári kórházban

2015-07-22 12:02

A projekt 2014. július 1-én indult, melynek keretében a legfőbb cél a cselekvésen alapuló egészségtudatos magatartás kialakítása volt, csökkentve a legjelentősebb egészségkockázati tényezők kialakítását.

Ennek érdekében egészségre nevelő, szemléletformáló és életmódprogramok valósultak meg.

A kórház dolgozói a dohányzásról való leszokást ösztönző és visszaszokást megelőző, valamint a reformkonyha célját és módszereit ismertető előadásokon vehettek részt. Az egészséges táplálkozás fenntartásának ösztönzése érdekében egy főzőklub került kialakításra a kórházban, ahol minden alkalommal egy egészséges ételt készítettek el a résztvevők.

A projekt rendszeres testmozgásra ösztönző programokat is kínált a munkavállalók számára. Ilyen volt a jóga és az úszás, amelynek megvalósítására heti rendszerességgel került sor. A sportfoglalkozások mellett megrendezésre került két badacsonyi túra is: a jobb kondícióban lévő dolgozók számára egy 6 órás teljesítménytúra, a kevésbé jó kondícióban lévők részére pedig egy rövid távú, könnyebben teljesíthető 3 órás túra.

Munkavállalóink egy interaktív előadássorozatból, állapotfelmérésekből és versenyekből álló egészségnapon is részt vehettek, továbbá egy egészégtáborban melynek keretében a projektben meghatározott egészséges életmódot érintő programok élményszerű, tapasztalati úton való megismerésére volt lehetőségük.

A projekt hozzájárult ahhoz, hogy az érintett célcsoport egy olyan életvitelt alakíthasson ki, amellyel ösztönösen és tudatosan formálható és fenntartható a testi-lelki egyensúly.

Kedvezményezett neve és elérhetősége:
Szent László Kórház, 9600 Sárvár, Rákóczi u. 30.
Telefon: 06-95/523-007 Fax: 06-95/523-010
E-mail: korhaz@korhazsarvar.hu

A projekt címe:
„Az egészséges munkavállalókért a sárvári kórházban”
A pályázat azonosító száma:
TÁMOP-6.1.2-11/1-2012-1507

A projekt időtartama:
2014.07.01 - 2015.06.30

A támogatás összege:
9 984 784 Ft

A támogatás intenzitása:

Közreműködő szervezet neve és elérhetősége: